Pět minut naděje – Průběžná zpráva

SEC-COM

31 . 5 . 2015

Podpora projektu „Pět minut naděje" na výuku laické resuscitace na základních a středních školách v ČR je ve své polovině a setkává se s kladnými ohlasy.

V tomto roce se společnost Sec-Communication rozhodla sponzorovat projekt výuky laické resuscitace s názvem „Pět minut naděje". Sponzorský dar ve výši 100 000,- Kč zajistí školení pro zhruba tisíc dětí.

Průběžná zpráva předkládá, že v období od 1.1.2015 do 31.5.2015 bylo proškoleno 476 dětí z 21 tříd. Projekt byl ke dni 31.5.2015 realizován na těchto školách:
- Základní škola Praha - Lipence
- Základní škola Třebotov
- Základní škola Kladská
- Střední škola Drtinova

Něco málo o projektu „Pět minut naděje"
Projekt 5 minut naděje je určen pro žáky základních a středních škol v celé ČR. Jeho cílem je rozšíření laické resuscitace mezi zvolenou cílovou skupinu - děti. Právě děti mají mnohdy menší zábrany poskytnout první pomoc než dospělí. Proto se tento projekt snaží děti resuscitaci naučit v brzkém věku, protože pro ně bude samozřejmostí pomáhat i v dospělosti. V rámci projektu se žáci seznámí s tím, proč, kdy a jak je třeba resuscitaci poskytnout, a to včetně využití defibrilátoru - přístroje, který je v současné době umísťován na stále více veřejných místech jako je letiště, školy nebo nádraží.

 

Všechny aktuality

| More
TiskNahoru